اصلى پزشکی پرونده خانواده عمل جراحی

اصلى: پزشکی پرونده خانواده عمل جراحی شکایت کردن اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حکم اعدام 8 نفر از داعشی های حمله مجلس اجرا شد

دادسرای عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: حکم اعدام ۸ نفر از اعضای گروهک سلفی- تکفیری داعش مرتبط با حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و مرقد م

حکم اعدام 8 نفر از داعشی های حمله مجلس اجرا شد

حکم اعدام 8 نفر از داعشی های حمله مجلس اجرا شد

عبارات مهم : ایران

دادسرای عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: حکم اعدام ۸ نفر از اعضای گروهک سلفی- تکفیری داعش مرتبط با حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) با رعایت موازین شرعی و قانونی اجرا گردید.

به گزارش میزان؛ حکم اعدام ۸ نفر از اعضای گروهک سلفی- تکفیری داعش مرتبط با حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) با رعایت موازین شرعی و قانونی اجرا گردید.

دادسرای عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: حکم اعدام ۸ نفر از اعضای گروهک سلفی- تکفیری داعش مرتبط با حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) با رعایت موازین شرعی و قانونی اجرا گردید.

حکم اعدام 8 نفر از داعشی های حمله مجلس اجرا شد

این هشت نفر با عوامل مهم به شهادت رساندن و مجروح نمودن تعدادی از هموطنان بی­گناه در حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی همکاری مستقیم داشته و با علم و آگاهی از نشانه و قصد عوامل گروهک تروریستی، آنان را پشتیبانی­، تأمین مالی و تسلیحاتی کرده­اند. اسامی معدومین و اهم فعالیت­های آنان به شرح زیر است:

۱- سلیمان مظفری فرزند رحمان با نام مستعار ابوانصار– امین حسینی از سال ۱۳۹۴ از کشور خارج شده است و به داعش می­پیوندد. در سال ۱۳۹۶ به همراه تیم تروریستی به صورت غیر مجاز در حالی­که سلاح و مهمات جنگی به همراه داشته و کمربند انفجاری به خود بسته هست، به کشور وارد می­شود و با شناسنامه مجعول به نام امین حسینی به نمایندگی از سوی تیم موفق به اجاره مکان در شهرک کرناچی جهت اقامت تیم تروریستی در کرمانشاه می­شود. علت عدم همراهی ایشان با تیم عملیاتی اعزامی به تهران، طراحی و تدارک عملیات­های بعدی بوده هست. در وقت دستگیری از نامبرده سلاح کمری، کمربند انفجاری، ۱۴۰ فشنگ ۹ میلی متری، ۳ خشاب و ۶ فشنگ خفیف، اسپری اشک آور، تعدادی گوشی تلفن متعلق به عنصرهای معدوم عملیات پایتخت کشور عزیزمان ایران و تعدادی پوکه سیم کارت کشف گردید. وی دارای سابقه عضویت در گروهک­های تروریستی کتائب، اخوان و القاعده است.

دادسرای عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: حکم اعدام ۸ نفر از اعضای گروهک سلفی- تکفیری داعش مرتبط با حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و مرقد م

حضور در مقر های گروهک تروریستی داعش در سوریه، خروج غیر قانونی از کشور، حضور در جنگ های داعش در موصل، فراگیری عملیات تروریستی به منظور اعزام به داخل کشور جهت اقدام تروریستی، تهیه سلاح و مواد منفجره، اجاره منزل امن جهت اسکان تیم ترور با استفاده از شناسنامه جعلی، بدرقه تیم ترور با ساک­های حاوی اسلحه و مهمات از منزل امن به سمت پایتخت کشور عزیزمان ایران با اتومبیل پراید و ارتباط با اسماعیل صوفی بعد از عملیات تروریستی پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت انتقال وی از منزل امن به محل امن دیگر، کارها موثری است که نامبرده در جهت اهداف شوم گروهک تروریستی داعش مرتکب گردیده است.

۲- اسماعیل صوفی فرزند مجید با نام مستعار احسان، برادر فریدون صوفی است که در عملیات پایتخت کشور عزیزمان ایران شرکت داشته و معدوم گردید. ارائه اطلاعات در خصوص اوضاع نقطه­های کور مرزی به قیوم حق پناه فرمانده گروه به منظور ورود اعضای گروهک به کشور، شناسایی مسیر های مرزی و هدایت تیم تروریستی داعش، اسکان اعضای تیم تروریستی به مدت ۴۰ روز در مکان­های امن، تهیه اقلام پیش ساز بمب جهت تیم تروریستی، اختفاء سلاح و مهمات و انتقال جهت استفاده اعضای گروهک و تهیه مهمات جنگی مانند گلوله توپ، فشنگ و نارنجک از جمله کارها معدوم اسماعیل صوفی در حمایت از داعش است.

وی در جذب افراد به گروهک داعش نقش مهمی داشته و از جمله رحمان بهروز، ایوب اسمعیلی و ماجد مرتضایی را به فرمانده گروه و سریاس صادقی عامل انتحاری در حرم حضرت امام (ره) که در عملیات به هلاکت رسید، معرفی کرده هست. کشف وصیت نامه متهم که محتوای آن حاکی از قصد عملیات انتحاری به وسیله نامبرده می­باشد، حمل کمربند انفجاری و مقادیر زیادی تجهیزات جنگی و فنی به همراه سلیمان مظفری در هنگام دستگیری مبین قصد و علم معدوم صوفی در جهت همکاری با داعش علیه امنیت کشور است.

حکم اعدام 8 نفر از داعشی های حمله مجلس اجرا شد

۳- رحمان بهروز فرزند کریم با نام مستعار جعفر دارای سابقه محکومیت قطعی به خرید و حمل سلاح و مهمات جنگی و همکاری با القاعده بوده و با گروه کتائب کردستان بیعت نموده هست. وی از بدو ورود تیم تروریستی به خاک ایران، در تحقق اهداف مورد نظر تیم همکاری و پشتیبانی­های موثر داشته است و از جمله کارها مجرمانه وی عبارت است از تهیه منزل استیجاری، تهیه مدارک جعلی، جابجایی پول جهت تیم از عراق به داخل کشور، تهیه و جابجایی محموله انفجاری و مهمات، تهیه ۴ قبضه سلاح کلاشینکف و مهمات مربوطه، هسته سازی جهت پشتیبانی از تیم تروریستی، تلاش جهت تهیه ۲ الی ۳ کیلو ساچمه جهت به کارگیری در جلیقه انفجاری، تهیه مواد پیش ساز جهت ساخت مواد منفجره، حضور در اکثر جلسات هماهنگی و برنامه­ریزی و قرار ملاقات های تیم با مرتبطین، خرید مایحتاج و انجام امور پشتیبانی و جابه جایی اعضای تیم از مسیر های امن درون استان کرمانشاه، شناسایی مسیر امن و جلب همکاری افرادی جهت جلوداری و اسکورت تیم در مسیر انتقال از کرمانشاه به پایتخت کشور عزیزمان ایران و شناسایی و معرفی افراد و عنصرهای با سابقه به تیم تروریستی.

هم­چنین این متهم ادواتی از قبیل: سه قبضه کلاشینکف، یک قبضه مسلسل برتا، یک قبضه کلت کمری، دوربین دید در شب، چهار کمربند انفجاری و سه جلیقه انفجاری آماده تجهیز، سه گوشی تجهیز شده است به انفجار از راه دور در عملیات، ابزار های فنی ساخت بمب را به یکی از اعضای گروه به نام علی داده هست. نامبرده هم چنین در مخفی نمودن تجهیزات مشمول بر ۲۲ گلوله توپ، ۱۱ خمپاره، ۴ مین و نارنجک نقش داشته است.

دادسرای عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: حکم اعدام ۸ نفر از اعضای گروهک سلفی- تکفیری داعش مرتبط با حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و مرقد م

۴-سید ماجد مرتضایی فرزند سید حسن از عنصرهای باسابقه و دارای گرایش به گروه­های تندروی مذهبی بوده که با اعلام موجودیت داعش در سوریه و عراق، از طریق پشتیبانی، تبلیغ و عضوگیری جهت گروهک مذکور، کارها موثری داشته هست. مشارالیه در سال ۱۳۹۴ با یکی از سر تیم­های داعش بیعت نموده و با اطلاع از حضور و مأموریت عنصرهای تیم تروریستی عملیات تهران، با این تیم همکاری می­نماید.

میزان اطمینان قیوم حق پناه رهبر گروه به مرتضایی به حدی بوده است که در دیدار اول، ضمن پیگیری اوضاع افرادی که به داعش پیوسته اند و در کشور حضور دارند، او را از قصد خود مبنی بر انجام عملیات تروریستی در کشور عزیزمان ایران مطلع می­کند و از او می­خواهد افرادی را معرفی کند. سیدماجد مرتضایی اقدام به جذب و معرفی عامل انتحاری (سریاس صادقی) و عامل انتحاری دیگر به نام چیاکو موالی به تیم تروریستی نموده هست. پشتیبانی و همکاری با تیم تروریست گروهک داعش، ارتباط و اجرای قرار های تشکیلاتی با سر تیم تروریستی گروهک داعش و اقدام به جذب افراد جهت عضویت در داعش، از جمله کارها مجرمانه نامبرده است.

حکم اعدام 8 نفر از داعشی های حمله مجلس اجرا شد

۵- سیروس عزیزی فرزند عبدالخالق با نام مستعار بهروز، ضمن بیعت با گروهک تروریستی داعش به عنوان خلافت اسلامی، با شرکت مستمر و آگاهانه در جلسات تشکیلاتی گروهک داعش در شهرستان پاوه، به نفع گروه داعش تبلیغ می­کرده هست. وی در سال ۱۳۹۱ به واسطه ارتباط با سریاس صادقی با عقیده سلفی تکفیری و گروهک داعش آشنا می­شود و در سال ۱۳۹۲ در منزل سریاس صادقی با وی به عنوان نماینده ابوبکر بغدادی بیعت می کند. نامبرده علاوه بر آن­که عضویت در گروه تکفیری داعش را به صراحت پذیرفته، اقرار نموده که از عملیات پایتخت کشور عزیزمان ایران آگاهی داشته هست. عضویت در گروهک تروریستی داعش و علم و اطلاع از اهداف تروریست­ها جهت حمله تروریستی به تهران، همکاری با تیم تروریستی داعش از طریق انتقال عامل انتحاری (سریاس صادقی) به شهرستان­های هم­جوار به منظور جذب عوامل انتحاری، انتقال سریاس صادقی به سنندج به منظور اجرای قرار های تشکیلاتی با نشانه جذب و هسته­سازی جهت تیم­های تروریستی، از جمله کارها معدوم عزیزی است.

۶- ایوب اسمعیلی فرزند حسین از جمله هواداران داعش و مورد اعتماد اسماعیل صوفی بوده که همکاری با تیم تروریستی را از بدو ورود به خاک کشور شروع کرده هست؛ به نحوی که با خودروی شخصی خود، تیم ترور را از مرز به شهرستان سر پل ذهاب انتقال می­دهد و در ایام اقامت تیم در منطقه، در امر جابجایی افراد، خرید مهمات جنگی، حمل و مخفی کردن چندین قبضه سلاح و مهمات تیم ترور و تهیه پیش ساز بمب ایفای نقش کرده هست. از جمله کارها نامبرده، همکاری موثر با تیم تروریستی از طریق انتقال تیم از مرز به داخل کشور، تهیه و انتقال ۱۲ عدد نارنجک جنگی جهت عنصرهای تیم تروریستی، همکاری در اخفاء و انتقال سلاح و تجهیزات نظامی و تهیه ۸۰ کیلوگرم فسفات جهت ساخت بمب و اعزام نیرو به داعش بوده است.

۷- خسرو رمضانی میراحمدی فرزند کاکا احمد با نام مستعار محسن، از عنصرهای قدیمی گروهک القاعده (کتائب کردستان) بوده و از طریق سلیمان مظفری به داعش ملحق می شود. متهم با اطلاع از قصد گروه دائر بر کارها تروریستی در داخل کشور، نسبت به اسکان عنصرهای تروریست در منزل یکی از بستگان خود اقدام و با توجه به آشنایی با اوضاع جغرافیایی منطقه، مأموریت تهیه منزل امن و نقل و انتقال ایمن عنصرهای تروریستی را به عهده می گیرد. وی در جهت ایفای مأموریت محوله، به محله­های خاصی که حساسیت برانگیز نباشند مراجعه کرده و به همراه سلیمان مظفری با ارائه شناسنامه مجعول به هویت امین حسینی، اقدام به اجاره یک باب منزل مسکونی در کرمانشاه می­کند که این منزل محل اختفاء و بیعت عنصرهای گروهک، اجرای جلسات تشکیلاتی و محل اعزام عنصرهای تیم تروریستی به پایتخت کشور عزیزمان ایران می­شود.

وی هم چنین عنصرهای تروریست را از شهرستان سرپل ذهاب و از طریق جاده­های فرعی به منزل امن کرمانشاه انتقال یافته کرده و در مراحل بعد، اقدام به حمل محموله نظامی از جمله گلوله خمپاره و سایر اقلام انفجاری از شهرستان سرپل ذهاب به منزل امن، جابجایی اعضای گروه به نقاط متفاوت استان، انتقال تیم به محل­ ملاقات­های تشکیلاتی و اخذ منابع مالی گروهک از تیم ترور و تحویل به خانواده های مرتبط نموده است.

۸- عثمان بهروز فرزند کریم با نام مستعار فردین، برادر رحمان بهروز از متهمان مهم پرونده است که به واسطه برادرش با اعضای تیم آشنا شده است هست. وی با در اختیار گذاشتن چادر و منزل خود و تهیه غذا و آذوقه جهت گروه، نسبت به اختفاء افراد، حمل و جابجایی آن­ها، تأمین نیازمندی­های تسهیلاتی و شناسایی معابر و خلا های مرزی اقدام کرده است.

قیوم حق­پناه با توجه به حضور نامبرده در روستای مرزی و نگهداری احشام در پوشش دامداری، از او درخواست می کند جهت انتقال اسلحه و مهمات و عنصرهای تروریست از خاک عراق به داخل کشور معابر و مسیر ها را شناسایی کند؛ عثمان ضمن اجابت خواسته تیم ترور، فردی را در این رابطه به تیم معرفی می­کند. علاوه بر این، متهم با تحویل گرفتن تعدادی گلوله توپ و خمپاره از اسماعیل صوفی و نگهداری در منزل خود، آن­ها را جهت استفاده عنصرهای تروریست در جلیقه و بسته­های انفجاری تحویل برادرش رحمان داده است.

با توجه به درخواست قیوم حق پناه از وی در خصوص تهیه سلاح در داخل کشور، نامبرده نسبت به خرید یک قبضه اسلحه کلاشینکف به همراه ۲ تیغه خشاب و ۶۰ عدد فشنگ اقدام می­کند و آن را از طریق رحمان بهروز در اختیار تیم قرار می­دهد. مشارالیه با متهمان عثمان بهروز و حیدر رضایی در مخفی نمودن تجهیزات مکشوفه همکاری داشته هست. عضویت در گروهک داعش جهت عملیات تروریستی، معرفی پسر عموی خود به عنصرهای گروهک داعش، انتقال محموله های بزرگ نظامی (بیش از ۵۰ قبضه سلاح جنگی) و سلاح و مهمات و تجهیزات انفجاری، تسهیل ملاقات­های شرکت یافته امیر تیم ترور از طریق جابه جایی وی با موتورسیکلت شخصی از محل سیاه چادر به دِه های اطراف جهت برقراری قرار تشکیلاتی، دپوی مهمات و ادوات جنگی (موشک، گلوله، مین، نارنجک) و اختفاء بیش از ۴۰ قبضه انواع گلوله­های انفجاری، از کارها عثمان بهروز است.

محکومان به شرح فوق الذکر، بلافاصله بعد از حمله تروریستی مورخ ۱۷/۳/۱۳۹۶، با انجام کارها گسترده اطلاعاتی و قضایی دستگیر شدند و بعد از انجام تحقیقات قضایی، به موجب کیفرخواست مورخ ۱/۱۱/۱۳۹۶ صادره از ناحیه ۳۳ دادسرای عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران (شهید مقدس)، جهت آنان حسب کارها مجرمانه ارتکابی به اتهامات بغی از طریق عضویت در گروهک تکفیری ترویستی داعش، معاونت در افساد فی الارض، قاچاق سلاح و مهمات (حین ورود به کشور) و… تقاضای مجازات گردید.

جلسات محاکمه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی با عنایت موازین قانونی و حضور وکلای مدافع به صورت علنی برگزار گردیده و دادگاه طی دادنامه مورخ ۲۳/۲/۱۳۹۷، با توجه به اقاریر صریح و ضمنی متهمین در جلسات علنی، پخش فیلم­های عملیات تروریستی تیم ترور در دادگاه که غالباً به وسیله مهاجمین از جنایت فیلم برداری شده است و قبل از معدوم شدن از طریق اینترنت خبر رسان تلگرام به مرکزیت داعش ارسال و از آن طریق به سراسر دنیا مخابره شده است هست، استماع شکایت شکات و خانواده معظم شهدا و شاهدان عینی، دیدار هیات قضایی دادگاه در معیت رییس دادگاه­های انقلاب اسلامی و نمایندگان دادستان از محل مجلس شورای اسلامی و دریافت گزارش ها و جمع آوری مستندات در خصوص نحوه ورود و کارها تروریست ها در به شهادت رساندن ۱۸ نفر و زخمی نمودن ۴۰ نفر، با احراز علم و آگاهی متهمان از اهداف گروهک و وحدت قصد آنان نسبت به انجام عملیات تروریستی در مرقد مطهر حضرت امام (ره) و مجلس شورای اسلامی، اتهامات مندرج در کیفرخواست را محرز دانسته و عمل آنان را مصداق بغی و معاونت در افساد فی­الارض تشخیص داده و مستنداً به مواد ۲۸۶ و ۲۸۷ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ متهمان به اسامی فوق الذکر را به اعدام محکوم نموده است.

پس از اعتراض محکومان و وکلای مدافع آن­ها، شعبه سی و نهم دیوان عالی طی دادنامه مورخ ۲۰/۰۳/۱۳۹۷، دادنامه صادره از دادگاه نخستین را تأیید کرده و با قطعیت یافتن دادنامه، مجازات اعدام با رعایت موازین شرعی و قانونی اجرا شد. پرونده در خصوص سایر متهمان و مرتبطان مفتوح است.

واژه های کلیدی: ایران | انتقال | همکاری | تروریستی | حمله تروریستی | عملیات پایتخت | اقدام تروریستی | عملیات تروریستی | گروهک تروریستی داعش

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz